Reehorst ‘45 is 2026 uitstekend begonnen met een ruime overwinning in de derby. Odik uit Barneveld wist in Ede geen vuist te maken en legde het met 28-11 af tegen de reeën.
De wedstrijd was van groot belang in de strijd om handhaving in de eerste klasse. Odik stond voorafgaand aan dit duel puntloos onderaan, maar voor Reehorst betekenden de twee punten een flinke stap richting handhaving in de eerste klasse. Gezien de ranglijst was Reehorst favoriet, maar een derby brengt vaak eigen krachten met zich mee.
De wedstrijd begon dan ook niet zoals gehoopt voor de thuisploeg. Odik startte scherper en pakte als eerste een 0-2 voorsprong. Het duurde even voordat Reehorst de korf wist te vinden, maar dat bleek het startsein voor een sterke fase. Reehorst was na die openingsfase heer en meester, en draaide de stand binnen vijf minuten om naar 7-2. De Edenaren bleven het tempo hoog houden en liepen dan ook steeds verder uit. Met nog vijf minuten te spelen stond het al 13-2, en beide ploegen wisten voor het signaal nog eenmaal te scoren: ruststand 14-3.
In de tweede helft was de spanning grotendeels uit de wedstrijd verdwenen. Met de ruststand was de wedstrijd feitelijk al gespeeld, tenzij Odik uit een heel ander vaatje zou gaan tappen. Het spel ging meer gelijk op, maar Reehorst bleef eenvoudig overeind. Beide teams bleven de korf vinden, maar het duel kabbelde rustig voort richting het einde. Met nog tien minuten op de klok stond het 21-7 en Reehorst bleef ook in de slotfase trefzeker. In een overtuigende wedstrijd trokken de Edenaren aan het langste eind: 28-11.
Met deze overwinning zit de eerste helft van het zaalseizoen erop. Reehorst staat momenteel vierde in de eerste klasse en is met 160 doelpunten de meest scorende ploeg van de competitie. Volgende week wacht een nieuwe uitdaging: koploper Antilopen komt op bezoek. Eerder dit seizoen werd er in Leusden met 23-16 verloren, dus Reehorst heeft wat goed te maken. Zaterdag 17 januari, 16:00; Reehorst ‘45 1 - Antilopen 1. Publiek is van harte welkom in sporthal ’t Riet in Ede om de ploeg naar de overwinning te schreeuwen.
Doelpunten: Leon M. 7; Reijer 6; Anton 5; Marc 3; Leon G, Zoë 2; Kyra, Anna, Corné 1.
Foto: Erik Mulder
CKV Reehorst '45
Langekampweg 4
6715 AV Ede
Kantine: 0318-647220
WhatsApp: 06-18798760
E-mail: info@ckvreehorst45.nl